Desembrood Workshop – voor beginnende bakkers
Ben jij een enthousiaste thuisbakker en wil je leren hoe je zelf (zuur)desembrood maakt? Kom dan naar onze leerzame dagworkshop!
Wat leer je?
Desemdeeg mengen, kneden, laten rijzen, vormen, insnijden en afbakken
Zelf een desemstarter maken en onderhouden
Wat neem je mee naar huis?
Inclusief: koffie, thee, water, wat lekkers en een heerlijke lunch met (hoe kan het ook anders) desembrood!
⚠️ Let op: Je inschrijving is pas definitief na bestelling én betaling via onze webshop. Is de workshop niet meer toe te voegen aan je winkelmandje? Dan is deze helaas uitverkocht.
View all reviews from our customers below
Wat een leuke leerzame workshop.
Sinds 2 maanden zelf begonnen met bakken van desem brood.
De smaak altijd lekker maar soms plat dan weer compact, en soms gewoon luchtig
Veel handvatten gekregen die ik thuis ga toepassen.
Een goede sfeer een leuke groep een heerlijke lunch, en een fijne juf.
Dank je wel Erika voor deze fijne dag.
Deze workshop was zeer geslaagd. Erika legde goed uit en hielp waar nodig was. Brood bakken had ik nog nooit gedaan. Goede beschrijving ontvangen om het thuis te doen.
Deze workshop had ik samen met aantal dames in september gedaan. Super gezellig en leerzaam.
Erica is zeer hulpzaam en heeft jaren ervaring met het bakken van zuurdesem. Zij weet alle tips en tricks wat desembrood betreft.
De familie geniet nu dus iedere weekend van een heerlijk brood 😍
Deze workshop in september bij Erika gedaan.
Fantastische dag gehad.
Een ontzettend leuke, volle dag waarin we heel veel geleerd hebben.
We kregen brood mee, deeg mee en een starter.
Echt een aanrader als je je wil verdiepen in zuurdesum bakken.
Na afloop ontvang je een mooie zuurdesumgids.
Gisteren was zo leuk. Hoewel ik al wat ervaring heb met het bakken van zuurdesem, wilde ik graag wat vaardigheden onder de knie krijgen en uitzoeken hoe ik de moeilijkheden die ik had, kon overwinnen. Erica heeft me geholpen om me meer op mijn gemak te voelen bij het bakken van zuurdesem en ook om mezelf als bakker te vertrouwen. De les zat vol met lieve dames en ik vond het erg leuk om deze ervaring met hen te delen. Vandaag heb ik het zuurdesembrood gebakken dat ik mee naar huis heb gekregen en ik ben benieuwd hoe het is geworden (dit is het brood waarmee we tijdens de les zijn begonnen). De bruine en witte broden die we gisteren in de les hebben gebakken, zijn al door mijn familie gesmaakt 💓
What do you think of the article?